KPP Namysłów

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2024-04-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Policjanci odnaleźli zaginionego nastolatka niespełna w godzinę od zgłoszenia

  Sukcesem zakończyły się poszukiwania 15-letniego mieszkańca Namysłowa. Nastolatek w niedzielny wieczór wyszedł z domu i kontakt z nim się urwał. Kolejnego dnia zaniepokojona mama zgłosiła sprawę na Policję. Dzięki dobrej znajomości terenu i determinacji policjantów, chłopiec został odnaleziony niespełna w godzinę od otrzymania zgłoszenia. Przypominamy! W przypadku zaginięcia dziecka nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie.

 2. Zatrzymany 36-latek powiązany z przestępczością narkotykową zaatakował policjantów mieczem

  36-latek był powiązany z przestępczością narkotykową i licznymi kradzieżami. W momencie zatrzymania miał przy sobie ponad 100 gramów narkotyków. Podczas interwencji stał się agresywny i wyciągnął spod bluzy miecz z blisko 80-centymetrowym ostrzem. Zaczął policjantom grozić . Na nic to się jednak nie zdało, a mężczyzna w akcie desperacji podjął jeszcze próbę ucieczki wskakując do rzeki. Kryminalni wyciągnęli go i zatrzymali. 36-latek usłyszał 3 zarzuty. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 3. Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty

  W niedzielne południe, na drodze wojewódzkiej 454, w powiecie namysłowskim doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną zdarzenia było niezachowanie przez jednego z uczestników drogi bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego pojazd najechał na motocykl, którym kierował 27-latek. W wyniku uderzenia 27-letni kierowca hondy zjechał na bariery ochronne. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze z namysłowskiej komendy, pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 4. Wniosek o wydanie notatki / zaświadczenia z KPP w Namysłowie

  Potrzebujesz notatki pokolizyjnej lub zaświadczenia z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie? W załączniku znajdziesz formularz wniosku o wydanie dokumentu i zdjęcie jak wypełnić prawidłowo druk przelewu. Opłatę skarbową należy wpłacić na konto Urzędu Miejskiego w Namysłowie. Aktualna wysokość opłaty skarbowej to 17 złotych.

 5. "Bezpieczny przedszkolak" - konkurs plastyczny dla najmłodszych

  Do 18 czerwca 2024 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w konkursie.

 6. KONFISKATA AUTA ZA ALKOHOL – NAMYSŁOWIANIN STRACIŁ SAMOCHÓD

  Od 14 marca br. obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec Namysłowa, który kierował mając w organizmie 1,9 promila.

 7. Policjant znaczy pomagam

  Pan Józef został oszukany i pozostał bez środków do życia - pomógł mu policjant z Namysłowa. Gdy dowiedział się, że mężczyzna jest bez środków do życia pomógł przetrwać mu zimę. Funkcjonariusz przywoził mu opał, ciepłą odzież i żywność. Dzięki jego pomocy, 68-letni namysłowianin przetrwał największe mrozy w godnych warunkach.

 8. Widzisz zagrożenie ? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Widzisz w swoim rejonie coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o niepożądanym zjawisku? W przypadkach, gdy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia, możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywna aplikacja internetowa dająca każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony