KPP Namysłów

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2024-04-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. 34-latek zatrzymany - ukrywał się u matki

  34-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Na jego koncie było kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Kryminalni z Namysłowa ustalili, że mężczyzna znalazł bezpiecznie schronienie u matki, która kryła syna przed mundurowymi. Kryjówka 34- latka okazała się jednak nieskuteczna. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

 2. KONFISKATA AUTA ZA ALKOHOL – NAMYSŁOWIANIN STRACIŁ SAMOCHÓD

  Od 14 marca br. obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec Namysłowa, który kierował mając w organizmie 1,9 promila.

 3. Zatrzymany 36-latek powiązany z przestępczością narkotykową zaatakował policjantów mieczem

  36-latek był powiązany z przestępczością narkotykową i licznymi kradzieżami. W momencie zatrzymania miał przy sobie ponad 100 gramów narkotyków. Podczas interwencji stał się agresywny i wyciągnął spod bluzy miecz z blisko 80-centymetrowym ostrzem. Zaczął policjantom grozić . Na nic to się jednak nie zdało, a mężczyzna w akcie desperacji podjął jeszcze próbę ucieczki wskakując do rzeki. Kryminalni wyciągnęli go i zatrzymali. 36-latek usłyszał 3 zarzuty. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 4. Wniosek o wydanie notatki / zaświadczenia z KPP w Namysłowie

  Potrzebujesz notatki pokolizyjnej lub zaświadczenia z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie? W załączniku znajdziesz formularz wniosku o wydanie dokumentu i zdjęcie jak wypełnić prawidłowo druk przelewu. Opłatę skarbową należy wpłacić na konto Urzędu Miejskiego w Namysłowie. Aktualna wysokość opłaty skarbowej to 17 złotych.

 5. Namysłowscy policjanci pobiegli na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

  Namysłowscy policjanci wsparli Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji 25. rocznicy powstania, Fundacja zorganizowała wirtualny bieg charytatywny. Ideą przedsięwzięcia jest pokonanie dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 złotych.

 6. Narkotykami chciał spłacić kredyt

  Blisko 1,5 kilograma marihuany i 24 krzewy konopi zabezpieczyli namysłowscy policjanci u 29-latka z gminy Wilków. Mężczyzna nielegalną plantację uprawiał niedaleko domu a susz roślinny przechowywał na strychu. Usłyszał już 5 zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 7. Policjanci zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków

  To były wspólne działania namysłowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu. Funkcjonariusze zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków. Do sprawy zatrzymali 38-latka i jego 20-letnią partnerkę. W laboratoriach funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości substancji psychotropowych. Zatrzymanemu 38-latkowi, który miał być pomysłodawcą linii produkcyjnej, grozi do 10 lat więzienia.

 8. Pod osłoną nocy kradli kable telekomunikacyjne - wpadli na gorącym uczynku

  Zaczęło się od zgłoszeń dotyczących kradzieży kabli telekomunikacyjnych oraz skarg mieszkańców na cykliczny brak Internetu lub sygnału w telefonach. W kolejnych miejscach przestępstw kryminalni zabezpieczali coraz więcej dowodów. Dzięki temu byli gotowi do zatrzymania na gorącym uczynku. 3 mężczyzn wpadło tuż przed 5 rano przy próbie kradzieży. Usłyszeli po 8 zarzutów zakłócenia sieci telekomunikacyjnej w związku z kradzieżą. Straty opiewają na ponad 50 000 złotych. Działali w warunkach recydywy, grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony