Aktualności

Dzielnicowi pomagają przetrwać mrozy

Data publikacji 28.02.2018

Od początku zimy namysłowscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Informują o możliwości przeczekania mrozów w schroniskach oraz wskazują miejsca, gdzie mogą otrzymać gorący posiłek i ciepłą odzież. 4 osoby już skorzystały z takiej pomocy i są bezpieczne w schronisku.

Panujące niskie temperatury są szczególnie groźne dla osób, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności lub trudnej sytuacji materialnej potrzebują pomocy i wsparcia. Dzielnicowi w codziennej służbie wraz z pracownikami namysłowskiego OPS-u docierają do tych osób, aby zaoferować im pomoc i informować o miejscach, gdzie można zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w normalnych warunkach.

Sprawdzają także opuszczone budynki, garaże, altanki i inne miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Każdej napotkanej osobie oferowana jest pomoc oraz przekazywane są informacje o ośrodkach pomocowych i noclegowniach. Tylko w ostatnich kilku dniach, z pomocy dotarcia do noclegowni, gdzie można schronić się przed siarczystym mrozem, skorzystało 4 namysłowian.

Funkcjonariusze codziennie sprawdzają także adresy tych, którzy odmówili przewiezienia do ośrodka. Pytają jak się czują, upewniają się co do stanu ich zdrowia i oferują pomoc w przetrwaniu mrozów.

Film Dzielnicowi pomagają przetrwać mrozy

Opis filmu: Dzielnicowy

Powrót na górę strony