Aktualności

Wytwarzali i sprzedawali narkotyki oraz posiadali nielegalnie amunicję

Data publikacji 27.04.2023

Namysłowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie amunicji i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli 30 drzewek marihuany, ponad 3 kilogramy suszu oraz 110 szt. amunicji. Zatrzymani usłyszeli zarzuty a wobec jednego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Namysłowscy kryminalni rozpracowywali grupę mężczyzn zajmujących się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie trzech mężczyzn.

21 marca r. w trakcie próby przekazania narkotyków funkcjonariusze zatrzymali 37 i 38-letniego mieszkańca powiatu namysłowskiego. Podczas przeszukania ich mieszkań ujawniono ponad 3 kilogramów marihuany oraz pieniądze pochodzące z przestępstwa. Dodatkowo, do sprawy zatrzymano 64-latka, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 110 sztuk amunicji i w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kluczborku sąd zastosował wobec 37-latka karę tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Opolu. Za najcięższe z zarzucanych czynów, 37-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.

  • krzewy konopi indyjskiej innej niż włóknista
  • narkotyki zapakowane w woreczki strunowe
  • spakowane w woreczki narkotyki
Powrót na górę strony