Aktualności

2 zatrzymanych w czasie kontroli drogowej

Data publikacji 15.11.2022

Nocna kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dwóch 33-latków. Kierowca miał przy sobie amfetaminę a pasażer był poszukiwany przez prokuraturę. Dodatkowo kierujący audi przyznał, że wsiadł za kierownicę pod działaniem środków odurzających. Grozi mu do sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 5 lat więzienia.

Nocna kontrola drogowa, przeprowadzona w sobotę przez namysłowskich policjantów, zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób. Przy mężczyźnie kierującym osobowym audi, funkcjonariusze ujawnili kilka porcji amfetaminy. Dodatkowo zachowanie 33-latka wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Została mu pobrana krew, aby sprawdzić czy w chwili zatrzymania był pod działaniem substancji psychotropowych. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy.

Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży. Podejrzany przyznał, że elementy miedziane warte blisko 1000 złotych, ukradł kilkanaście dni wcześniej z terenu Wrocławia. Mężczyzna łącznie usłyszał trzy zarzuty: kierowania samochodem pod działaniem narkotyków, posiadania nielegalnych substancji psychotropowych i kradzieży elementów miedzianych. Przyznał się do stawianych zarzutów. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna a nawet 5 lat więzienia.

Drugi 33-latek okazał się osobą poszukiwaną. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury na południu Polski celem przeprowadzenia z nim czynności procesowych.

  • Policjant w żółtej kamizelce stoi przy mężczyźnie, który siedzi na krześle.
  • Ręka mężczyzny, która trzyma woreczek strunowy z białym proszkiem.
  • Mężczyzna w żółtej kamizelce z napisem technik kryminalistyki stoi przy wadze z białym proszkiem.
Powrót na górę strony