Podsumowanie działań "Prędkość"
Wczoraj od wczesnych godzin rannych prowadzone były wojewódzkie działania „Prędkość”. W trakcie działań policjanci przede wszystkim skupiali się na prędkości, z jaką poruszały się pojazdy. Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali ponad 30 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Wczoraj na terenie powiatu namysłowskiego przeprowadzono wojewódzkie działania pn. "Prędkość". W działaniach uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości kontrolowali kierujących, którzy za mocno wcisnęli pedał gazu. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz ograniczenie przypadków nadmiernej prędkości, która wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Podczas wczorajszej akcji policjanci skontrolowali wielu kierujących poruszających się po drogach powiatu. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 33 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku ze stwierdzonymi wykroczeniami policjanci nałożyli 15 mandatów karnych, natomiast 9 kierowców zostało pouczonych.
Przypominamy, że nadmierna prędkość znacząco wydłuża drogę hamowania i ogranicza możliwość reakcji w sytuacjach zagrożenia. Apelujemy również do kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.