Klasa policyjna w Zespole Szkół Rolniczych
Rekrutacja do nowo powstającej klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Rolniczych nabiera tempa. Na pierwszych testach sprawnościowych pojawiło się 30 kandydatów. Dziś odbędzie się kolejny etap selekcji. Rosnące zainteresowanie kierunkiem potwierdza, że młodzież coraz częściej rozważa swoją przyszłość w służbach mundurowych, szczególnie w Policji.

Pierwszy etap rekrutacji, obejmujący testy sprawności fizycznej, odbył się 9 czerwca. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w nowo utworzonej klasie. Kandydaci mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wytrzymałość oraz predyspozycje do przyszłej służby.
Nad prawidłowym przebiegiem testów czuwał instruktor, a zarazem Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, nadkomisarz Jan Południak, który osobiście nadzorował realizację poszczególnych konkurencji oraz dbał o zachowanie wysokich standardów oceny kandydatów.
Dziś, tj. 23 czerwca, zaplanowano kolejną turę testów sprawnościowych dla uczniów ubiegających się o przyjęcie do klasy o profilu policyjnym. To kolejna szansa dla młodzieży, aby zaprezentować swoje umiejętności i dołączyć do grona przyszłych uczniów tej wyjątkowej klasy.
Duże zainteresowanie rekrutacją pokazuje, że młodzi ludzie coraz chętniej wiążą swoją przyszłość ze służbą publiczną. Utworzenie klasy policyjnej nie tylko umożliwi zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z pracą w Policji, ale także będzie stanowić pierwszy krok w kierunku kariery w służbach mundurowych.
