Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.12.2024

Widzisz w swoim rejonie coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o niepożądanym zjawisku? W przypadkach, gdy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia, możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywna aplikacja internetowa dająca każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od kilku już lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem a Policją, szczególnie tą lokalną. Mieszkańcy, którzy nanoszą zagrożenia na mapę, mogą później obserwować ich weryfikację przez mundurowych. Do zgłoszeń policjanci podchodzą bardzo profesjonalnie i każde naniesione zagrożenie jest  przez nich indywidualnie weryfikowane.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka. Dlatego ważnym jest istnienie narzędzi, które pozwolą na rzetelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń, które mogą występować w społeczności lokalnej.

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez mundurowych, by później można było przejść do eliminacji zagrożenia. A te są bardzo różne – od aktów wandalizmu, dzikich wysypisk śmieci czy kłusownictwa, przez nieprawidłowe parkowanie i niszczenie zieleni, aż po złą organizację ruchu drogowego.

W sumie możemy wybrać spośród 24 kategorii zagrożeń, które naszym zdaniem występują w okolicy w której mieszkamy czy przebywamy. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy skorzystać wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z dodania opisu czy dodatkowych informacji, dzięki którym policjanci szybciej i skuteczniej rozwiążą dany problem czy wyeliminują niebezpieczną sytuację.

Od początku tego roku  mieszkańcy powiatu Namysłowskiego, poinformowali policję o 627 zagrożeniach. Natomiast ogólna licza zgłoszeń przekracza kilka tysięcy. Najczęściej zgłaszającymi przypadkami są nieprawidłowe zaparkowane pojazdy i przekraczanie prędkości przez kierowców. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji lub innych służb, korzystajmy z numeru alarmowego 112.

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony