Aktualności

Na zakazie i pod wpływem alkoholu kierował samochodem

Data publikacji 22.04.2024

Kierował niesprawnym samochodem został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień oraz ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami, ponadto jest pod wpływem alkoholu 38 - letni mężczyzna odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu i kierowania pod wpływem alkoholu za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj tj. 21 kwietnia br. około godziny 16 w miejscowości Idzikowice namysłowscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem z uwagi na niesprawny technicznie pojazd.

Po sprawdzeniu kierującego w systemach policyjnych okazało sie, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami oraz orzeczony jest wobec niego sądowy zakaz kierowania. Dodatkowo mundurowi przebadali 38 - latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety kierujący prowadził pojazd  mając blisko 1 prmil.

Teraz mieszkaniec Dolnego Śląska za swoje naganne zachowanie odpowie przed sądem. Za poełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Przypominamy, że niestosowanie się do zakazu sądowego jest przestępstwem z art. 244kk za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast kierowanie pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony