Aktualności

Namysłowscy policjanci podsumowali 2023 rok

Data publikacji 20.02.2024

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki osiągnięte przez namysłowskich policjantów w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy oraz kadra kierownicza namysłowskiej Policji

Naradę rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Zastępce Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Jana Południak dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Magdaleny Nguyen-Fudala. Następnie Naczelnicy Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego przedstawili wyniki osiągnięte w podległych sekcjach.

Spadek liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, duża wykrywalność przestępstw oraz większa liczba zatrzymanych sprawców kradzieży i rozbojów pozwoliła na uplasowanie się Namysłowa w czołówce jednostek Opolszczyzny. Podobnie było w sprawach o charakterze narkotykowym. Duża wykrywalność tego typu przestępstw to w głównej mierze efekt pracy namysłowskich kryminalnych.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie podinsp. Andrzej Ostrycharczyk, który podsumował stan bezpieczeństwa w powiecie namysłowskim oraz podziekował zaproszonym gościom.

Wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym  komendant wojewódzki podziękował za pracę i profesjonalizm w podejmowaniu obowiązków służbowych w 2023 roku. Do podziękowań dołączyli przedstawiciele władz samorządowych i prokuratury, wskazując na dobrą współpracę z policjantami, co bezpośrednio przekłada się na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Powrót na górę strony