ODWIEDŹ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

ODWIEDŹ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 07.03.2017

Przypominamy, że województwie opolskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Od września mieszkańcy województwa opolskiego mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To właśnie na podstawie informacji od obywateli opracowany został katalog zagrożeń, które w ocenie społeczeństwa w istotny sposób wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Dzięki KMZB można przekazać Policji informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, zasygnalizować niepokojące zjawiska – co pozwoli na lepsze ukierunkowanie naszych działań.

Mieszkańcy powiatu namysłowskiego, którzy będą chcieli przekazać informację o zagrożeniu będą mogli to zrobić za pośrednictwem Internetu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie - klikając na umieszczony po lewej stronie baner „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”.

Każdy, kto otworzy interaktywną mapę, będzie miał możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwowała w swojej okolicy. Następnie Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na weryfikację naniesionej informacji. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążyć będą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce to:

  • poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,

  • dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazanych przez społeczeństwo,

  • platforma wymiany informacji o zagrożeniach.

Pamiętaj !!!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy - dzwoń na numer alarmowy 112 lub 997.

  • KMZB Plakat