KPP Namysłów

Aktualności

Statystyka dnia

2018-05-25
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Majowy weekend - podsumowanie

  Długi majowy weekend za nami. W tym okresie w naszym regionie doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostało rannych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 12 500 kierujących. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze.

 2. Majowe Uroczystości

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie nadkom. Józef Chudoba wraz z Pocztem Sztandarowym wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 3. Samoobsługowy alkomat w namysłowskiej komendzie

  Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk podpisał umowę z Burmistrzem Namysłowa Julianem Kruszyńskim, dotyczącą darowizny alkomatu. Sprzęt zakupiły władze miasta, aby dodatkowo wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych. Urządzenie jest już dostępne dla każdego mieszkańca.

 4. Młodzież odwiedziła namysłowską komendę

  40-osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie odwiedziła budynek komendy policji w Namysłowie. Wizyta związana była z kampanią: „Poznajemy zawody”. W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się z etapami rekrutacji do służby w policji, odwiedzili gabinet komendanta a także wcielili się w rolę techników kryminalistyki.

 5. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – podsumowanie debaty

  W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyła się debata społeczna po hasłem: „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW!”. Na spotkaniu obecni byli funkcjonariusze Policji, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, lokalne media oraz mieszkańcy powiatu namysłowskiego.

 6. Podziękowania dla policjantów

  Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie wpłynęły podziękowania dla oficera dyżurnego Wojciecha Jaremki i dzielnicowego Marcina Dobrzańskiego. Dzięki ich szybkiej reakcji i sprawnemu działaniu, udało się zatrzymać kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Sprawa znalazła już swój szczęśliwy finał w sądzie.

 7. Z majówki wracali z promilami

  Minęło zaledwie kilka dni maja, a namysłowscy policjanci zatrzymali już 3 nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, wracali z majowego wypoczynku. Usłyszeli już zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 8. Nielegalnie handlowała lekami

  Kilkanaście opakowań leków, telefony i komputer zabezpieczyli namysłowscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą. Przedmioty znaleźli w mieszkaniu 33-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego. Kobieta podejrzana jest o nielegalną dystrybucję lekarstw przez internet. Za takie przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.