KPP Namysłów

Aktualności

Statystyka dnia

2020-08-05
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Namysłowskie obchody Święta Policji

  Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się w sali konferencyjnej namysłowskich strażaków. Policjanci otrzymali wyróżnienia i nagrody. Były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W uroczystej zbiórce uczestniczył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz.

 2. Oszuści podszywali się pod akcje charytatywne dla chorych dzieci

  Namysłowscy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o oszustwa w internecie. Za pomocą aukcji internetowych mieli wyłudzać od darczyńców kosmetyki, biżuterię i sprzęt RTV. Do przestępczej działalności wykorzystywali strony fundacji, zbierającej fundusze na leczenie chorych dzieci. Pieniądze z aukcji nigdy nie trafiły na konto osób potrzebujących. Cały czas ustalani są kolejni poszkodowani. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

 3. Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego zdarzenia z udziałem rowerzystki

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne i mogą mieć tragiczny skutek. W konfrontacji z samochodem, rowerzysta ma małe szanse na wyjście z tego bez szwanku. Niestety, do takiego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Namysłowie na ulicy Sikorskiego. 38-letnia rowerzystka została śmiertelnie potrącona. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają tą tragiczną sytuację.

 4. Koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

  Namysłowski koordynator ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

 5. „Widzialna ręka” wyciągnięta do policjantów

  Wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa poruszając się w przestrzeni publicznej. Inicjatywa obywatelska "Widzialna Ręka – Namysłów" przekazała dla policjantów i pracowników cywilnych namysłowskiej komendy maseczki ochronne i żele dezynfekujące. Jesteśmy kolejną instytucją, która otrzymała wsparcie od lokalnej grupy zapaleńców, którzy postanowili walczyć o zdrowie mieszkańców powiatu namysłowskiego w czasie epidemii.

 6. Nietrzeźwy traktorzysta przy żniwach

  Każdego lata media donoszą o wypadkach podczas żniw. Często konsekwencją przykrych zdarzeń jest nieodpowiedzialne zachowanie się osób, biorących udział w pracach rolnych. Namysłowscy policjanci zatrzymali traktorzystę, który po zakończeniu prac polowych wracał do domu kompletnie pijany. Dodatkowo pojazd i przyczepa nie miały odpowiednich dokumentów. Apelujemy o rozsądek i przypominamy o zagrożeniach podczas żniw, powodowanych przez osoby bez wyobraźni.

 7. Poszukujemy zaginionego Józefa Gumiennego

  Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie poszukuje zaginionego 67-letniego mieszkańca powiatu namysłowskiego, który do chwili obecnej nie powrócił do domu i nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

 8. Wciąż poszukujemy zaginionych

  Policja w Namysłowie w dalszym ciągu prowadzi poszukiwania za 3 osobami zaginionymi z powiatu namysłowskiego. Zaginieni Adela Szulakowska, Józef Gumienny i Henryk Budziarek po wyjściu z domu do chwili obecnej nie nawiązali żadnego kontaktu ze swoją rodziną. Osoby, które znają miejsce pobytu zaginionych, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Namysłowie, tel. 077/4039143 lub 997