Policjant to dobry sąsiad - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Policjant to dobry sąsiad

Data publikacji 25.06.2020

Funkcjonariusz poproszony o pomoc, nie odmówił. Posterunkowy Łukasz Wróblewski pierwszy przyszedł z pomocą, gdy w domu jego sąsiadki zaczął ulatniać się gaz. Dobrze jest mieć sąsiada, na którego można zawsze liczyć. Pozornie drobne sprawy mają wielkie znaczenie.

Policjantem, który służy pomocą, jest się nie tylko na służbie. Przekonał się o tym posterunkowy Łukasz Wróblewski z namysłowskiej prewencji. Gdy był już po służbie w swoim domu, do jego drzwi zapukała podenerwowana sąsiadka. Zaniepokoił ją odór gazu w mieszkaniu.

Łukasz udał się do domu pani Bronisławy gdzie wyczuwalny był gaz, ulatniający się z butli przy kuchence. Natychmiast zakręcił zawór, aby nie doszło do tragedii. Okazało się, że przy wymianie butli doszło do uszkodzenia uszczelki i nieszczelność powodowała wydobywanie się gazu na zewnątrz. Następnie zaprosił sąsiadkę do siebie, do czasu wywietrzenia jej pomieszczeń.

Mimo, że Łukasz jest policjantem zaledwie od kilku miesięcy, już zdał egzamin z policyjnego etosu i służby społeczeństwu.  Jak mówi Pani Bronisława, taki sąsiad to skarb, zawsze można zwrócić się do niego o pomoc.

Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby nieść pomoc potrzebującym. Wszelkie informacje o służbie w Policji dostępne są pod adrersem: www.opolskapolicja.gov.pl