Zastrzeż utracony dokument! - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Zastrzeż utracony dokument!

Data publikacji 19.06.2020

Policjanci z Namysłowa włączyli się w kampanię informacyjną o możliwości zastrzeżenia utraconych dokumentów. Przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich realizują projekt informowania mieszkańców powiatu namysłowskiego o takiej możliwości. To kolejny sposób, aby ustrzec się przed oszustami.

Oszuści często wykorzystują trudną sytuację życiową różnych osób, aby wyłudzić od nich pieniądze. Podobnie dzieje się gdy utracimy jeden z ważnych dokumentów jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Natychmiast powinniśmy taki dokument zastrzec w banku!

Pozwoli to na skuteczne blokowanie wyłudzeń pieniędzy przez oszustów podszywających się pod osoby trzecie, za pomocą nielegalnie zdobytych dokumentów.

Policja przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich od wielu lat realizuje projekt informowania społeczeństwa o możliwości zastrzeżenia utraconego dokumentu. Akcja jest niezwykle cenna dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Dzięki wspólnym  działaniom liczba zastrzeganych dokumentów tożsamości regularnie wzrasta co skutecznie blokuje wyłudzenia pieniędzy w różnych instytucjach w całej Polsce.

Według danych w Centralnej Bazie Danych Systemu DZ co roku przybywa zastrzeżonych różnych dokumentów tożsamości, co oznacza skuteczność takich kampanii. Tylko w ostatnich 12 miesiącach ujawniono 7 tysięcy prób wyłudzeń kredytów przez osoby nieuprawnione. Według najnowszego raportu z października 2019 roku, w czasie trwania całego projektu 4,7 miliarda złotych nie wpadło w ręce przestępców.

Wszelkie informacje związane z kampanią dostępne są na stronie internetowej www.DokumentyZastrzeżone.pl lub w Dziale PR Centrum Prawa Bankowego w Warszawie pod nr telefonu: (22) 48 68 428/426.

 

  • Mężczyzna w kapturze od szarej bluzy przegląda zawartość portfela z pieniędzmi i dokumentami.
  • Zdjęcie z tekstem ja należy zastrzec utracone dokumenty i kiedy to należy zrobić.
  • Zdjęcie twarzy mężczyzny, który trzyma w ręce portfel, prawdopodobnie przed chwilą znaleziony.