Stop piratom drogowym - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Stop piratom drogowym

Data publikacji 18.06.2020

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów regularnie wpadają drogowi piraci, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. A w tej kwestii nie ma co liczyć na pobłażliwość ze strony stróżów prawa. Tylko przez kilka ostatnich dni funkcjonariusze namysłowskiej drogówki zatrzymali 7 praw jazdy za nadmierną prędkość.

Policjanci ruchu drogowego są wszędzie tam gdzie łamane są przepisy drogowe. Powodem jest wciąż zbyt duża liczba niebezpiecznych zachowań wśród kierowców, szczególnie młodych i nie mających doświadczenia.

Jednym z najgroźniejszych zachowań za kierownicą niezmiennie jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Im większa prędkość pojazdu, tym mniejsze szanse na przeżycie mają uczestnicy zdarzeń drogowych. Dlatego stróże prawa szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym.

Niechlubny bohater ostatnich dni to 20-letni kierowca osobowego BMW, który jechał 121 km/h przez centrum jednej z miejscowości pod Namysłowem. To aż o 71 km/h za dużo! Za takie wykroczenie młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo policjanci drogówki nałożyli na niego 500-złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że policjanci stosują zasadę „zero tolerancji” wobec rażących naruszeń przepisów drogowych. Surowe kary spotkają każdego kierowcę, którego nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do ludzkiej tragedii.