Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu

Data publikacji 15.06.2020

Długi czerwcowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem jak zawsze czuwali policjanci. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. W powiecie namysłowskim mundurowi zatrzymali 6 kierujących pod działaniem alkoholu a 5 innym zatrzymali prawo jazdy za prędkość. Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn z narkotykami.

Policjanci ruchu drogowego byli widoczni na głównych drogach wyjazdowych z miasta, gdzie kierowcy najczęściej popełniają wykroczenia. Przez weekend odnotowaliśmy 1 wypadek i 2 kolizje drogowe. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących pod działaniem alkoholu. Z kolei 5 innych kierowców straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał swoim BMW o 70 km/h za dużo. Inny kierowca, wsiadł za kierownicę swojego fiata, mimo orzeczonego zakazu do kierowania przez sąd.

Funkcjonariusze prewencji wyjeżdżali do blisko 100 interwencji. Dodatkowo cały czas przebiegała kontrola osób pozostających w kwarantannie. Łącznie, przez cztery dni policjanci sprawdzili 358 osób pozostających w kwarantannie lub izolacji domowej.

Pracowity weekend mieli również funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Kryminalni zatrzymali 3 osoby, w wieku od 20 do 32 lat, które posiadały przy sobie amfetaminę i marihuanę. Mężczyźni zostali już przesłuchani, za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności. Dla bezpieczeństwa swojego i bliskich przestrzegajmy wprowadzonych obostrzeń i unikajmy niepotrzebnych spotkań z osobami postronnymi. Przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń pomoże szybciej uporać się z epidemią.

Na drodze każdemu mogą przytrafić się błędy, dlatego zasada ograniczonego zaufania jest tutaj kluczowa. Dobre warunki na drogach nie są gwarancją bezpieczeństwa a nadchodzące upały mogą osłabiać naszą czujność i koncentrację.