Z profilaktyką w szkole - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Z profilaktyką w szkole

Data publikacji 10.09.2019

Namysłowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami w najmłodszych klasach. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiają o prawidłowym korzystaniu z dróg i chodników oraz przypominają przepisy ruchu drogowego. Na spotkaniach uczniowie otrzymują kolorowanki o tematyce ruchu drogowego oraz opaski odblaskowe.

Od poniedziałku namysłowscy dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką wśród najmłodszych odwiedzają namysłowskie szkoły. W ramach spotkań z dziećmi omawiane są zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania dróg i chodników. Duży nacisk policjanci kładą na prawidłowe korzystanie z rowerów, rolek, hulajnóg i kładów. Problemem staje się coraz częstsza moda na korzystanie z tych urządzeń ze słuchawkami w uszach. Choć przepisy nie zabraniają tego wprost, funkcjonariusze przypominają, że słuchanie muzyki podczas jazdy poprzez zestawy słuchawkowe powoduje rozkojarzenie i w konsekwencji może prowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

Ponadto w swoich prelekcjach funkcjonariusze zwracają uwagę na nieprawidłowości związane z wyposażeniem rowerów i potrzebą korzystania z elementów odblaskowych. Mundurowi uświadamiają najmłodszym, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas wycieczek rowerowych i pieszych oraz wskazują miejsca, w których należy zwrócić szczególną uwagę na ruch kołowy i pieszy.

Celem spotkań jest przedstawienie uczniom zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykształcenie prawidłowych zachowań podczas pokonywania drogi do szkoły lub przedszkola. W trakcie spotkań uczniowie otrzymują malowanki „Pierwszaki” i „Bezpieczny rowerzysta” oraz elementy odblaskowe.

  • Policjantka przy tablicy opowiada dzieciom o przepisach ruchu drogowego.
  • Mężczyzna w policyjnym mundurze prezentuje dzieciom znaki drogowe narysowane w książce.
  • Umundurowany policjant rozdaje dzieciom opaski odblaskowe.