Bezpieczna droga do szkoły w Namysłowie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Namysłowie

Data publikacji 06.09.2019

Cały tydzień trwa akcja policji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest czuwanie funkcjonariuszy nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i przedszkoli, w pierwszych dniach nowego roku szkolnego. Od poniedziałku rozpoczynamy etap edukacyjny. Na lekcjach będziemy rozmawiać z dziećmi o najważniejszych zasadach ruchu drogowego.

W takcie działań „Bezpieczna droga do szkoły” namysłowscy policjanci sprawdzają stan oznakowania w rejonie szkół i przedszkoli a wszelkie nieprawidłowości zgłaszają do zarządców dróg i właścicieli terenów. Podczas patroli w rejonie placówek oświatowych funkcjonariusze zwracają uwagę na bezpieczne korzystanie z chodników i ścieżek rowerowych przez dzieci i młodzież idących na zajęcia. Ważnym elementem działań jest obserwacja kierowców i ich manewrów za kierownicą oraz czy podporządkowują się poleceniom pokazywanym przez pana „Stopka”.

 

Przed nami kolejny etap. Od poniedziałku dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką ruszają do szkół, gdzie będą rozmawiać z najmłodszymi o bezpiecznym korzystaniu z dróg i chodników. Elementy odblaskowe będą podstawowym tematem takich spotkań. Funkcjonariusze zadbali, aby dla żadnego ucznia nie zabrakło odblaskowej opaski. Pierwsze odblaski rozdaliśmy już w dniu inaugurującym nowy rok szkolny, kolejne uczniowie otrzymają na spotkaniach w szkole.