Akcja „Alkohol i narkotyki” w Namysłowie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Akcja „Alkohol i narkotyki” w Namysłowie

Data publikacji 07.06.2019

Przez całą dobę trwała policyjna akcja "Alkohol i narkotyki", której celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i tych będących pod wpływem środków odurzających. W działaniach prowadzonych na terenie powiatu namysłowskiego wsparcia udzielili nam policjanci z Oddziałów Prewencji w Opolu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierujących. Dwóch kierowców kierowało autem pod działaniem alkoholu. O dwóch za dużo.

6 czerwca na terenie powiatu namysłowskiego przeprowadzona została akcja „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi poddając kierujących badaniom na zawartość alkoholu oraz narkotyków eliminowali tych, co nie dostosowali się do obowiązujących przepisów.

 

Dwóch kierowców zostało zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie. Natomiast kierowcy, u których było podejrzenie kierowania pod wpływem narkotyków, byli kierowani na pobranie krwi. Warto pamiętać, że takim kierowcom automatycznie zatrzymywane są uprawnienia do kierowania pojazdami. O ich dalszych losach decyduje sąd.

 

Akcja, która ma na celu eliminację z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, wpisuje się w cały proces poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Nie zapominajmy, że wsiadając za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu czy innego środka odurzającego, świadomie wpływamy na bezpieczeństwo innych. Bezmyślność w takich przypadkach może zakończyć się tragedią. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego stanu trzeźwości, warto poprosić znajomego, by ten przywiózł nas na najbliższą komendę czy posterunek policji gdzie będziemy mogli sprawdzić swój stan trzeźwości.