Nadal ślisko na drogach – apelujemy o rozwagę - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Nadal ślisko na drogach – apelujemy o rozwagę

Data publikacji 11.02.2019

W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki do jazdy nadal są bardzo trudne. Dlatego policjanci z namysłowskiej drogówki apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia w miejscowości Krogulna. 29-letni kierowca audi wypadł z drogi i uszkodził ogrodzenie oraz słup energetyczny.

Mimo iż mrozy zelżały i stopniał śnieg, nie oznacza to, że na drogach jest już sucho i bezpiecznie. Czarna nawierzchnia dróg jest często nadal śliska i niebezpieczna. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków. 
 
Przekonał się o tym 28-letni kierowca audi, jadący drogą wojewódzką w kierunku Opola. W godzinach porannych wypadł z drogi w miejscowości Krogulna, uszkadzając ogrodzenie posesji i słup energetyczny. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca, za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych został ukarany mandatem.
 
Przypominamy, że zmieniające się warunki pogodowe, opady śniegu z deszczem oraz zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Nie możemy zapominać, że zima to okres wymagający od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze.
 
Bardzo ważnym jest, żeby każdy z niechronionych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków zawsze, gdy poruszamy się po drogach. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości od 120 do 140 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł odpowiednio zareagować.