Spotkania w szkołach przed feriami - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Spotkania w szkołach przed feriami

Data publikacji 28.01.2019

Namysłowscy policjanci prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowujące do bezpiecznych ferii, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 28 stycznia. W związku z tym udali się do szkół na terenie powiatu, gdzie prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne

Ferie zimowe, w województwie opolskim rozpoczynają się 28 stycznia i potrwają do 10 lutego br. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi namysłowskiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019”. W ramach powyższych działań udali się do szkół na terenie powiatu, gdzie spotykali się z uczniami.

Podczas prelekcji z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielali również rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Przestrzegali przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiali też zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

  • spotkania przed feriam1
    F1
  • spotkania przed feriami2
    F2
  • spotkania przed feriami3
    F3