Bezpieczne Ferie 2019 – kontrola autokarów - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Bezpieczne Ferie 2019 – kontrola autokarów

Data publikacji 17.01.2019

Od 28 stycznia na terenie województwa opolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Namysłowscy policjanci ruchu drogowego w tym czasie będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia i trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsc zimowego wypoczynku.

Informujemy rodziców i opiekunów dzieci wyruszających na wypoczynek zimowy autokarami o możliwości zgłaszania policjantom, wątpliwości co do stanu technicznego autobusów czy też stanu trzeźwości kierowców. Mając taką informację, policjanci przyjadą i sprawdzą autokar oraz jego kierowcę.

Potrzebę takiej kontroli należy zgłosić najlepiej kilka dni wcześniej. Pamiętajmy, że oczekiwanie na policjantów może się wydłużyć z uwagi na obsługę kolizji lub wypadku drogowego, wówczas, decyzję o podróży bez takiej kontroli podejmują nauczyciele lub opiekunowie.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu: 77 403 91 43 – dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz zamieszczamy link wykaz miejsc kontroli i numery telefonów na terenie województwa opolskiego. W Namysłowie dogodnym miejscem do kontroli autokaru jest "plac pod Kasztanami" przy ulicy Sikorskiego.

Organizatorzy wyjazdów mają również możliwość sprawdzenia autokaru na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/, gdzie można uzyskać podstawowe informacje techniczne, dotyczące daty produkcji pojazdu, dane ostatniego przeglądu, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisy OC.