Akcja „Znicz 2018” w powiecie namysłowskim - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Akcja „Znicz 2018” w powiecie namysłowskim

Data publikacji 31.10.2018

Od 31 października, namysłowscy policjanci rozpoczynają realizację ogólnopolskiej akcji „Znicz 2018”. W tym roku akcja potrwa do niedzieli, 4 listopada. Jak co roku na czas świąt, przy niektórych nekropoliach na terenie powiatu namysłowskiego zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu.

W akcji „Znicz 2018” na terenie Namysłowa, policjantów wesprą strażnicy miejscy. Praca mundurowych będzie miała na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze pomogą również w bezpiecznym zaparkowaniu auta lub wskażą parking, gdzie będą jeszcze wolne miejsca parkingowe.

Dodatkowe służby i nadzór nad ruchem będzie realizowany w szczególności w rejonie cmentarza przy ul. Jana Pawła II i ul. Oławskiej w Namysłowie. Przy tych nekropoliach przewidywane jest największe natężenie ruchu kołowego i dlatego w ich rejonie będzie najwięcej funkcjonariuszy.

Jaka co roku zmiany w organizacji ruchu dotyczą nekropolii umiejscowionych w pobliżu dróg krajowych i wojewódzkich.

  1. Cmentarz przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie- zakaz parkowania samochodów wzdłuż ulicy przy cmentarzu, po obu stronach jezdni oraz na poboczu.

  2. Cmentarz w Kamiennej i Bukowie Śląskiej- ustawione zostały znaki B-36, tj. zakaz zatrzymywania pojazdu wzdłuż drogi krajowej DK-39 w rejonie wyznaczonym przez oznakowanie.

  3. Cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Wilkowie- znak B-36 (zakaz zatrzymywania pojazdu) ustawiony został wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 451.

  4. Cmentarz przy ul. Oławskiej w Namysłowie- znaki B-36 (zakaz zatrzymywania pojazdu) zabraniają parkowania wzdłuż ulicy, po obu stronach jezdni w rejonie ustawienia znaków.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Przypominamy, że od ubiegłego roku obowiązuje przepis, który obliguje wszystkich pieszych do używania odblasków poza terenem zabudowanym.