W pierwszy dzień nowego roku szkolnego - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

W pierwszy dzień nowego roku szkolnego

Data publikacji 03.09.2018

W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię i na jakim świetle, czy warto nosić odblaski i jakich zasad warto przestrzegać kiedy idziemy do szkoły. Między innymi na takie tematy, policjantka z Komendy Policji w Namysłowie, rozmawiała z uczniami w pierwszy dzień nowego roku szkolnego.

„Bezpieczna droga do szkoły" to program, który jest realizowany przez policjantów w całej Polsce. Mundurowi podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o bezpieczeństwie w szkole, na terenie przyszkolnym i podczas drogi do szkoły. Uczą i przypominają dzieciom, jakie obowiązują ich przepisy, co wolno młodym żakom a czego przepisy zabraniają.

Kreowanie wśród najmłodszych uczniów dobrych nawyków jest bardzo ważne, ponieważ dzieci to z dorosłych czerpią przykład. Najlepiej, żeby były to tylko dobre przykłady. Dlatego policjanci przez cały wrzesień będą im przypominać o zasadach ruchu drogowego, a rodziców zaproszą do wykorzystywania wspólnych spacerów do szkoły do tego, aby porozmawiać z dzieckiem o bezpieczeństwie.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato,

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
  • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,

  • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.