Święto Policji w Namysłowie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Święto Policji w Namysłowie

Data publikacji 30.07.2018

Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się na placu przy Namysłowskim Ośrodku Kultury. Wcześniej mundurowi przeszli w uroczystym przemarszu przez centrum miasta. Na miejscu zbiórki otrzymali mianowania na kolejne stopnie służbowe. W uroczystościach uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych.

Obchody Święta Policji w Namysłowie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Franciszka z Asyżu. Eucharystię w intencji policjantów, policjantek, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił kapelan ks. Tadeusz Strugała.

Później w asyście pocztu sztandarowego i pododdziału honorowego SPPP w Opolu funkcjonariusze przeszli przez centrum miasta na miejsce uroczystego apelu. Na rozpoczęcie Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk serdecznie powitał zaproszonych gości oraz kadrę kierowniczą i mianowanych policjantów. W swoim wystąpieniu podziękował za dobrą współpracę władzom samorządowym, służbom i instytucjom, a także pogratulował policjantom awansów oraz życzył dalszych sukcesów.

Głównym punktem uroczystości było odebranie przez 22 policjantów, aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Generała Jarosława Kalety.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali policjantom za zaangażowanie w służbę i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu namysłowskiego.