Uwaga kierowcy, ślisko na drogach! - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Uwaga kierowcy, ślisko na drogach!

Data publikacji 11.07.2018

Załamanie pogody automatycznie spowodowało zmianę warunków na drogach. Padający deszcz powoduje, że warunki do jazdy są bardzo trudne. Tylko jednego dnia na terenie Namysłowa odnotowano 1 wypadek i 4 kolizje drogowe. Policjanci drogówki apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu podczas wakacyjnych wyjazdów!

Kierowcy powinni pamiętać o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, szczególnie gdy warunki pogodowe się pogorszą. Wyjeżdżając na wakacje najlepiej zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Pamiętajmy, że na mokrej jezdni znacznie wydłuża się droga hamowania.

W pierwszy dzień obfitych deszczów na terenie powiatu namysłowskiego policjanci drogówki wyjeżdżali do 4 kolizji drogowych, w których nikt nie ucierpiał, ale uszkodzenia samochodów wskazują, że zdarzenia były poważne. Natomiast 42-letni kierowca musiał zostać przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala po wypadku do jakiego doszło na ul. Oławskiej w Namysłowie. Mundurowi zatrzymali już prawo jazdy dla 20-latka, podejrzanego o spowodowanie tego zdarzenia.

Policjanci z drogówki apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do zmiennych warunków na drodze!