Piknik z przesłaniem - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Piknik z przesłaniem

Data publikacji 02.07.2018

Podczas III Pikniku Rodzinnego w Namysłowie był czas na rozrywkę i porozmawianie z policjantami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Była to też doskonała okazja, aby pomóc poszkodowanym w wypadku funkcjonariuszom. Wspólnie z fundacją „Mała Straż” zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację dla naszych kolegów: strażaka Arka i policjanta Marcina.

Mundurowi wykorzystują różne sytuacje, by móc spotkać się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Taką okazją był III Piknik Rodzinny, który odbył się 30 czerwca w Namysłowie.  Podczas festynu policjanci ruchu drogowego zaprezentowali najmłodszym radiowóz i wyposażenie oraz tłumaczyli, jak radośnie i bezpiecznie spędzić wakacje.

Była to także okazja do nawiązania współpracy i wspomożenia fundacji „Mała Straż”. Wolontariusze fundacji podczas festynu zbierali fundusze na leczenie i rehabilitację dla strażaka Arka i policjanta Marcina, którzy ucierpieli podczas akcji w Łodzi. Udało się wylicytować wszystkie gadżety przywiezione przez fundację oraz uzbierać pełną puszkę pieniędzy pośród osób uczestniczących w festynie.

Dziękujemy za zaproszenie pani Alicji Kopeckiej i panu Sławomirowi Gradzikowi, którzy pięknie ugościli naszych funkcjonariuszy a uczestnikom pikniku za hojność i wsparcie szczytnego projektu fundacji „Mała Straż”.