Podsumowanie długiego weekendu w powiecie namysłowskim - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu w powiecie namysłowskim

Data publikacji 04.06.2018

Kolejny długi weekend za nami. W naszym powiecie nie należał do spokojnych. Policjanci wyjeżdżali do 4 wypadków drogowych, w których ucierpiały 4 osoby i do 6 kolizji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 500 kierujących z czego 3 próbowało jazdy na podwójnym gazie. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Pod lupę brana jest trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Tegoroczna aura sprzyjała kierowcom, ale nie wszyscy wzięli pod uwagę apele o bezpieczną i rozważną jazdę. 

Miniony długi weekend na drogach naszego powiatu nie należał do spokojnych. Od czwartku (31 maja) na terenie naszego powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których ucierpiały 4 osoby oraz 6 kolizji. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń to nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci wykonali ponad 500 badań stanu trzeźwości kierowców. Z tej liczby 3 osoby usiadły za kierownicę po alkoholu. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli drogowej i policjanci ruszyli za nim w pościg ulicami Namysłowa. Okazało się, że 34-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie i był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Dodatkowo nie miał prawa jazdy a w samochodzie przewoził 3 młode osoby. 

Funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie długiego weekendu nałożyli blisko 100 mandatów karnych, głównie za zbyt szybką jazdę i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali także 10 dowodów rejestracyjnych. 4 kierujących straciło uprawnienia za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/ h w terenie zabudowanym.