Samoobsługowy alkomat w namysłowskiej komendzie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Samoobsługowy alkomat w namysłowskiej komendzie

Data publikacji 22.05.2018

Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk podpisał umowę z Burmistrzem Namysłowa Julianem Kruszyńskim, dotyczącą darowizny alkomatu. Sprzęt zakupiły władze miasta, aby dodatkowo wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych. Urządzenie jest już dostępne dla każdego mieszkańca.

Dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Namysłowa, Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem. Jest ono dostępne dla każdego zainteresowanego bezpłatnie.

Urządzenie zostało zamontowane w holu namysłowskiej komendy i jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki niemu, każdy kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Informacje wyświetlane na urządzeniu, krok po kroku wskazują jak postępować, aby wykonać badanie.

Przypominamy !!!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.