Majowe Uroczystości - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Majowe Uroczystości

Data publikacji 03.05.2018

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie nadkom. Józef Chudoba wraz z Pocztem Sztandarowym wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2 Maja miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej. W namysłowskich uroczystościach Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie nadkom. Józef Chudoba wraz z Pocztem Sztandarowym. Obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz pozostałych służb mundurowych. Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja, skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na fladze. Święto obchodzone jest w Polsce od 2004 r., na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 roku.

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Namysłowie rozpoczęła msza święta w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie osoby biorące udział w uroczystości, przemaszerowały w asyście orkiestry dętej przez centrum miasta, do Namysłowskiego Ośrodka Kultury. Odbyła się tam akademia, podczas której uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po okolicznościowych przemówieniach były występy artystyczne w duchu patriotycznym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i powiatu, przedstawiciele szkół, delegacje związków kombatanckich oraz mieszkańcy Namysłowa.