I TY MOŻESZ BYĆ POLICJANTEM! - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

I TY MOŻESZ BYĆ POLICJANTEM!

Data publikacji 08.11.2017

Po raz pierwszy w historii namysłowska policja zorganizowała „Dni otwarte”. Akcja była skierowana szczególnie dla namysłowskich maturzystów, którym opowiadaliśmy o specyfice naszej służby. Z oferty odwiedzin komendy skorzystało ponad 90 uczniów. Młodzież obejrzała prezentację o pracy w policji a następnie zwiedziła budynek komendy. Wielu zabrało ze sobą foldery informacyjne przygotowane specjalnie dla nich.

Przez cały dzień 7 listopada trwały „Dni otwarte” w Komendzie Powiatowej Policji w Namysłowie. Pierwszy raz w historii osoby z zewnątrz mogły zwiedzać budynek komendy i osobiście zapoznać się z pracą policjantów.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Andrzeja Ostrycharczyka odpowiedziały wszystkie szkoły średnie w Namysłowie. Dotarły do nas trzy grupy młodzieży: z Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Rolniczych i Licem  Ogólnokształcącego. Było wiele pytań o etapy rekrutacji i możliwość służby w różnych wydziałach. Młodzi ludzie dowiedzieli się jakie wymagania trzeba spełnić aby zostać policjantem. 

Z uwagi na duże zainteresowanie młodzieży takim przedsięwzięciem następne „Dni otwarte” komendant zapowiedział na wiosnę przyszłego roku aby kolejni maturzyści także mogli poznać pracę policji „od kuchni”.

Rzecznik KPP Namysłów