Rusza akcja znakowania rowerów! - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Rusza akcja znakowania rowerów!

Data publikacji 23.03.2017

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie namysłowskim ponownie wraca akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz Posterunku Policji w Pokoju.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer", oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Mikroudarowa technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

  • rama roweru pod kierownicą,
  • w dolnej części ramy przy ramieniu przekładni ,
  • rama pod siodełkiem.

Policjanci indywidualny numer wygrawerują w co najmniej dwóch w/w miejscach.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

  • Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru a po wygrawerowaniu numeru niezwłocznie zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych (E-RPO)
  • Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia),
  • dzieci i młodzież tylko w obecności rodziców i opiekunów prawnych - rower będzie ewidencjonowany na rodzica lub opiekuna.

 

UWAGA!!!

Osoby zainteresowane znakowaniem roweru prosimy o kontakt celem rejestracji w każdy piątek w  godz.10:00-10:30 pod nr  tel. 77 403-91-43!

znakowanie rowerów w KPP w Namysłowie prowadzone jest w pierwsze trzy wtorki każdego miesiąca, natomiast w ostatni wtorek znakowanie rowerów prowadzą policjanci  z Posterunku Policji w Pokoju.

 

 

 

  • baner-znakowanie rowerów