Pies do wykrywania narkotyków w akcji - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Pies do wykrywania narkotyków w akcji

Data publikacji 23.06.2020

3 osoby, podejrzane o przestępczość narkotykową, zatrzymali namysłowscy kryminalni. Do akcji zaangażowali psa Huntera z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Łącznie, przy zatrzymanych ujawniono blisko 60 gramów amfetaminy i kilkanaście porcji marihuany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.

Namysłowscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że trzy osoby z gminy Namysłów mogą przechowywać w domu środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy pojechali pod wytypowane adresy. W przeszukaniu dwóch posesji i samochodu podejrzanych pomógł pies służbowy Krajowej Administracji Skarbowej z Opola.

Hunter, jest specjalnie wyszkolonym psem do tego typu działań. W mieszkaniach 36 i 40-latka oraz w samochodzie 23-latki wskazał gdzie przechowywane są narkotyki. Po badaniach narkotestem okazało się, że podejrzani łącznie byli w posiadaniu 60 gramów amfetaminy i  kilkunastu porcji marihuany w postaci suszu roślinnego.

Były to kolejne wspólne działania funkcjonariuszy opolskiej KAS z policjantami, które doprowadziły do wykrycia narkotyków. I kolejny sukces Huntera.

Podejrzani zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat więzienia.

 

Zdjęcia z zasobów Izby Admninistracji Skarbowej w Opolu.

 

  • Pies o czarnym umaszczeniu z obrożą Służba Celno-Skarbowa
  • Zdjęcie przedzielone na pół, na górze susz roślinny a na dole biały proszek.
  • Pies o czarnym umaszczeniu leży na podłodze.