Nielegalny prąd w całym gospodarstwie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Nielegalny prąd w całym gospodarstwie

Data publikacji 14.07.2018

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie pobierał prąd w swoim gospodarstwie rolnym. Okazało się, że podłączył przewody do tablicy rozdzielczej omijając liczniki. 48-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego będzie teraz odpowiadał przed sądem za kradzież dużej ilości energii elektrycznej. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Namysłowscy kryminalni otrzymali informację od firmy energetycznej o podejrzeniu, że na jednym z gospodarstw rolnych pobierany jest nielegalnie prąd. Proceder miał polegać na korzystaniu z energii elektrycznej poprzez nielegalne podłączenie przewodów do tablicy rozdzielczej. Po kontroli urządzeń przypuszczenia potwierdziły się. Gdy policjanci wraz z kontrolerami z firmy energetycznej odłączyli wszystkie bezpieczniki, okazało się że nadal w całym gospodarstwie palą się światła. 

48-letni właściciel posesji usłyszał już zarzut nielegalnego poboru prądu, do którego się przyznał. Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.