Lato na namysłowskim basenie - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Lato na namysłowskim basenie

Data publikacji 10.07.2018

Namysłowscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” uczestniczyli w pikniku na namysłowskim basenie. Na spotkaniu z dziećmi obecny był również ratownik WOPR. Wspólnie mówiono o zagrożeniach związanych z zabawami nad wodą.

Wakacje to czas, kiedy każdy z nas chętnie wypoczywa nad wodą. Policjanci dbają, aby chwile spędzone na basenie lub nad jeziorem płynęły bezpiecznie. Pojawiają się przy zbiornikach wodnych, aby zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom i osobom korzystającym z kąpieli.

Na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego namysłowska policjantka ds. profilaktyki wybrała się do przedszkola Delfinek mieszczącym się przy miejskim basenie. Spotkanie miało charakter szkoleniowy, w trakcie którego dzieci poprzez zabawę poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą.

W spotkaniu uczestniczył również wykwalifikowany ratownik WOPR pan Roman Baran, który przypomniał uczestnikom o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Dodał, aby zawsze stosować się do poleceń i uwag ratowników, a także o tym, że dzieci mogą wchodzić do wody tylko pod opieką osoby dorosłej.  

Spotkania z dziećmi podczas wakacji mają na celu przede wszystkim przypomnienie im o zasadach poprawnego zachowywania się podczas letniego wypoczynku. Tylko taka postawa gwarantuje, że okres wakacyjny będzie bezpieczny.