Policyjne działania „Telefon” - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Policyjne działania „Telefon”

Data publikacji 01.07.2018

Uwagę kierowców podczas jazdy często rozprasza dzwoniący telefon albo pilna potrzeba wysłania SMS ’a. Aby uświadomić kierowcom, że jazda ze smartfonem w ręku może powodować poważne konsekwencje, namysłowscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Telefon”.

Przez cały piątek, (29 czerwca), policjanci w kraju prowadzili działania pn. „Telefon”. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisu, który zakazuje używania telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Namysłowskich policjantów ruchu drogowego w działaniach wsparli koledzy z oddziałów prewencji w Opolu.

Akcja pokazała, że używanie telefonów komórkowych wciąż jest problemem dla wielu kierowców. Często osoby za kierownicą nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą spotkać jego lub innych użytkowników dróg z powodu telefonu. Podczas działań na terenie samego Namysłowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilkunastu kierowców ze smartfonem w ręku. Nie obyło się bez mandatów i pouczeń.

Przede wszystkim jednak celem takich działań jest wzbudzenie wyobraźni i dotarcie do świadomości kierowców. Telefon komórkowy rozprasza naszą uwagę i jest przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Nawet przeczytanie krótkiego sms-a, zmusza nas do oderwania wzroku na kilka sekund od tego co się dzieje na drodze. Wtedy przez kilkadziesiąt metrów nie widzimy co się dzieje na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest zależne od nas samych. Zróbmy wszystko, aby ograniczyć  sytuacje, które rozpraszają kierowców podczas jazdy samochodem!