Namysłowski patrol na podium - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Namysłowski patrol na podium

Data publikacji 04.07.2018

Sierż. sztab. Dawid Czyrski i sierż. Sławomir Urbaniec zajęli drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich turnieju „Patrol Roku 2018”. Nieznacznie ulegli tylko kolegom z policji w Oleśnie. 22 mundurowych rywalizowało między innymi na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentować Opolszczyznę podczas zawodów ogólnokrajowych w Słupsku.

Przez 2 dni patrole reprezentujące jednostki Policji województwa opolskiego zmagały się o tytuł najlepszej pary patrolowej. W turnieju, zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Opolu, rywalizowało łącznie 22 policjantów. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2018”.

Tego typu konkursy są formą doskonalenia kwalifikacji funkcjonariuszy i sprawdzianem ich umiejętności. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami, w jakich zmagały się pary patrolowe, były między innymi: techniki obezwładniania osób, strzelanie, bieg przełajowy i pomoc osobie rannej.

Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie – sierż. Sławomir Urbaniec i sierż. szt. Dawid Czyrski.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - podinsp. Bogusław Piotrowski podziękował wszystkim policjantom uczestniczącym w zmaganiach, a najlepszych nagrodził. Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - „Patrol Roku 2018”, które odbędą się we wrześniu  w Słupsku.

Gratulujemy naszym policjantom!