Nowi rowerzyści już po egzaminach - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Nowi rowerzyści już po egzaminach

Data publikacji 06.06.2018

Namysłowscy policjanci spotkali się z uczniami podczas egzaminów na kartę rowerową. Pod okiem mundurowych dzieci pisały test wiedzy z ruchu drogowego i wykazywały się umiejętnościami jazdy na rowerze. Dla tych, co pozytywnie zdali egzaminy, były upominki i książeczki „Bezpieczny rowerzysta”.

Policjanci z ruchu drogowego, w ramach działań profilaktycznych uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową. W kilku szkołach, na terenie powiatu namysłowskiego, mundurowi mieli możliwość porozmawiania z młodymi rowerzystami i przypomnienie im o najważniejszych przepisach ruchu drogowego. Głównym celem takich wizyt jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych użytkowników dróg. 

Przystąpienie do egzaminu na kartę rowerową dzieci poprzedziły długimi przygotowaniami. Nauczyły się przepisów i doskonaliły technikę jazdy rowerem. Po pozytywnym zaliczeniu testu pisemnego, dzieci wyposażone w kaski ochronne, wykazały się umiejętnościami jazdy na rowerze.

Mimo emocji i stresu uczniowie poradzili sobie świetnie. Dla tych co pozytywnie przeszli wszystkie etapy, policjanci wręczyli upominki i książeczki „Bezpieczny rowerzysta”. Na zakończenie funkcjonariusze młodym kierowcom złożyli gratulacje i  życzyli zawsze szerokiej i bezpiecznej drogi.