Przed nami długi weekend – bądźmy ostrożni na drodze! - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Przed nami długi weekend – bądźmy ostrożni na drodze!

Data publikacji 30.05.2018

Rozpoczyna się kolejny długi weekend. Wielu kierowców już wyruszyło w trasę. Na drogach Opolszczyzny będzie w tym czasie więcej niż zwykle funkcjonariuszy ruchu drogowego. Na terenie namysłowskim odnotowaliśmy już 3 zdarzenia drogowe. Apelujemy o ostrożność.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na głównym skrzyżowaniu w Domaszowicach. Kierująca Fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierowcy BMW i uderzyła w jego bok. W wyniku tego zdarzenia 10-letni chłopiec trafił do szpitala na badania. Dwie inne kolizje policjanci obsługiwali także na terenie Namysłowa.

Z uwagi na początek kolejnego długiego weekendu ruch na drogach się zwiększa. Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na trzeźwość kierujących, przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia najmłodszych. Dla piratów drogowych i pijanych kierowców nie będzie taryfy ulgowej. Funkcjonariusze będą zatrzymywać prawo jazdy kierowcom, którzy rażąco naruszą przepisy, tym samym stworzą realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Żeby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

- przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę), potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny)

- przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany,

- w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,

- przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych, dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,

- pamiętaj o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach.

Zabezpiecz swoje mieszkanie i dom:

- dobrze pozamykaj wszystkie drzwi i okna,

- poproś sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na Twoje mieszkanie, a w czasie nieobecności zabieranie poczty,

- nie zostawiaj w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych.

Do kierujących apelujemy o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.