Mundurowe Michalice 2018 rozstrzygnięte - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Mundurowe Michalice 2018 rozstrzygnięte

Data publikacji 29.05.2018

Przez cały weekend trwały X. Otwarte Drużynowe Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych, pt: „Mundurowe Michalice 2018”. Do zawodów stanęło 35 drużyn funkcjonariuszy różnych służb z całej Polski. Piękne tereny i doskonała organizacja od kilku lat są wizytówką tych zawodów. Najlepszymi wędkarzami okazali się mundurowi z Bydgoszczy, którzy złowili ponad 70 kilogramów ryb.

Trzy dni trwały zawody wędkarskie na Zalewie Michalickim niedaleko Namysłowa. 10. jubileuszową edycję zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu i Zarząd Terenowy NSZZP w Namysłowie. Do współpracy dołączył również Zarząd Koła Wędkarskiego NSM w Namysłowie.

Zawodnicy mieli do dyspozycji ponad 100 hektarów zbiornika wodnego w Michalicach. Specjalnie dla nich przygotowano 35 stanowisk do połowu karpia, amura, sandacza, szczupaka i suma.

Wędkarze, na co dzień reprezentujący różne służby, rywalizowali o miano najlepszej drużyny wędkarskiej wśród mundurowych w Polsce. Do zawodów zgłosili się przedstawiciele policji, straży, kolejarzy, leśników i wojska. Najlepszą okazała się drużyna z Bydgoszczy, która złowiła ponad 70 kilogramów ryb. Z dobrej strony pokazały się drużyny z Rzeszowa, Krakowa, Torunia, Zamościa i Śląska.

Oprócz konkursu organizatorzy zadbali także o dobrą atmosferę podczas zawodów. Od lat trudy organizacji bierze na siebie st. asp. Grzegorz Janicki, na co dzień dzielnicowy z namysłowskiej policji. Jak zgodnie podkreślają zawodnicy, wywiązuje się z powierzonej misji doskonale, dzięki czemu każdy zawodnik wyjeżdża z Michalic nie tylko z nagrodami ale i ze wspaniałymi wspomnieniami.