Nie dla narkotyków - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Nie dla narkotyków

Data publikacji 25.05.2018

W ramach kampanii „Narkotyki - to mnie nie kręci” przedstawiciel namysłowskiej policji odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową w Dębniku. Celem spotkania było przekazanie informacji uczniom o zagrożeniach związanych z zażywaniem trujących substancji, jakimi są narkotyki i dopalacze.

Namysłowska komenda odpowiedziała na zaproszenie rady pedagogicznej szkoły w Dębniku. Spotkanie na temat: „Narkotyki- to mnie nie kręci” miało na celu pokazanie dzieciom skutków zetknięcia się z tymi niebezpiecznymi dla człowieka substancjami. Dzieci obejrzały plakaty jak wyglądają narkotyki i dowiedziały się o ich szkodliwości.

Policjant przestrzegł uczniów, aby nie sięgały po te śmiercionośne substancje. Uwrażliwiał, aby być asertywnym w odmawianiu, gdy ktoś zaproponuje im zażycie narkotyku.

Z uwagi na duże zainteresowanie dzieci tematem, pojawiła się inicjatywa, aby podobne spotkanie przeprowadzić dla rodziców. Aby oni także wiedzieli jak rozróżniać środki odurzające oraz umieli rozpoznać kiedy dziecko jest pod wpływem narkotyków.