Młodzież odwiedziła namysłowską komendę - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Młodzież odwiedziła namysłowską komendę

Data publikacji 23.05.2018

40-osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie odwiedziła budynek komendy policji w Namysłowie. Wizyta związana była z kampanią: „Poznajemy zawody”. W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się z etapami rekrutacji do służby w policji, odwiedzili gabinet komendanta a także wcielili się w rolę techników kryminalistyki.

W ramach kampanii „Poznajemy zawody” młodzież gimnazjalna ze Świerczowa wraz z opiekunami odwiedziła komendę policji w Namysłowie. Podczas spotkania młodzież została oprowadzona po budynku komendy, tak aby każdy mógł z bliska przyjrzeć się pracy komendanta, technika kryminalistyki i oficera dyżurnego.

Każdy uczestnik spotkania mógł poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za kierownicą radiowozu. Młodzież chętnie badała się na alkomacie, sprawdzała zastosowanie kajdanek i chwytów z użyciem pałki typu tomfa, a także pobrała odciski swoich palców.

Podczas wizyty młodzi uczniowie zadawali wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadał komendant. Na zakończenie, bogatsi o nowe doświadczenia, zabrali ze sobą foldery rekrutacyjne „Zostań opolskim policjantem” i pamiątkowe broszury o służbie w policji.