Z majówki wracali z promilami - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Z majówki wracali z promilami

Data publikacji 04.05.2018

Minęło zaledwie kilka dni maja, a namysłowscy policjanci zatrzymali już 3 nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, wracali z majowego wypoczynku. Usłyszeli już zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymała namysłowska drogówka, w pierwszych dniach długiego, majowego weekendu. Kierowcy wracali z majowego grillowania.

Pierwszy z nich podejrzany jest o kierowanie volkswagenem z ponad 2 promilami alkoholu we krwi. W trakcie przejazdu, wpadł samochodem do rowu a następnie zasnął za kierownicą.

Drugi to mieszkaniec gminy Wilków.  Podejrzany jest o przywłaszczenie auta sąsiadki i mając prawie 2,5 promila jeździł po jednej z miejscowości stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Kolejny kierowca to 68-letni mieszkaniec gminy Pokój. Jadąc motorowerem z ponad dwoma promilami we krwi, uderzył w zaparkowany samochód marki Renault powodując uszkodzenia w obu pojazdach. Wszyscy kierowcy usłyszeli już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Teraz ich sprawami zajmie się sąd. Za takie przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowco pamiętaj - kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu zawsze jest przestępstwem!

Takie zachowanie powoduje, że konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni użytkownicy dróg.

Jako osoby postronne nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 i 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.