Działania Ruchu Drogowego na terenie powiatu namysłowskiego - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Działania Ruchu Drogowego na terenie powiatu namysłowskiego

Data publikacji 25.04.2018

Kontrole autobusów, badania trzeźwości, kontrola prędkości i eliminowanie kierowców rozmawiających przez telefony komórkowe- to działania namysłowskich policjantów na drogach naszego powiatu. Łącznie podczas tych akcji policjanci skontrolowali kilkaset samochodów, wyeliminowali 2 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny aut.

Przez kilka ostatnich dni namysłowska drogówka prowadziła akcje ukierunkowane do różnych uczestników ruchu drogowego. Były to działania: „Alkohol i narkotyki”, „Trzeźwy autobus” i „Telefon”. Akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach przez zbliżającym się długim weekendem majowym.

Podczas tych akcji policjanci sprawdzali stan techniczny autobusów i aut osobowych, eliminowali z dróg nietrzeźwych kierowców i tych którzy rozmawiają przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.

W reakcji na zgłoszenia od mieszkańców Rynku policjanci częściej pojawiali się w centrum miasta, gdzie, tylko w ostatnich dniach, nałożyli kilka 500-złotowych mandatów za „drifty” i nadmierną prędkość w strefie zamieszkania.

To nie koniec działań. Podczas długiego, majowego weekendu policjanci ruchu drogowego wyjadą na drogi dojazdowe do Namysłowa, gdzie będą kontrolować prędkość kierowców przemieszczających się na różnego typu uroczystości i majówki.