Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – podsumowanie debaty - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – podsumowanie debaty

Data publikacji 26.04.2018

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyła się debata społeczna po hasłem: „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW!”. Na spotkaniu obecni byli funkcjonariusze Policji, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, lokalne media oraz mieszkańcy powiatu namysłowskiego.

Prezentacja i sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” były głównym tematem debaty społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Namysłowie.

Po oficjalnym rozpoczęciu debaty przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie nadkom. Józefa Chudobę, jako pierwszy pracę policjantów zaprezentował Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. sztab. Waldemar Stolarz. Na podstawie aplikacji „Moja Komenda” przedstawił sposoby na nawiązanie kontaktu z dzielnicowym oraz  praktyczne aspekty współpracy  z policją przy wykorzystaniu w/w aplikacji.

Kolejno mł.asp. Paweł Chmielewski omówił  aktualny stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oficer prasowy namysłowskiej komendy wskazał również na korzyści wynikające z zastosowania nowego źródła pozyskiwania informacji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa poprzez  zastosowanie aplikacji „Blisko” i „Opolski pirat”.

Na zakończenie debaty asystent ds. profilaktyki asp. sztab. Katarzyna Ulbrych  przedstawiła ofertę działań profilaktycznych aktualnie realizowanych przez Policję w Namysłowie oraz omówiła współpracę z placówkami oświatowymi.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wypowiedzenia się, wyrażenia opinii oraz wypracowania rozwiązań mających na celu wzrost bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu Namysłów. W trakcie dyskusji  uczestniczący w debacie podzielili się z policjantami swoimi sugestiami, opiniami na temat możliwości rozwiązań problemów komunikacyjnych i stanu infrastruktury drogowej, mającej wpływ na bezpieczeństwo. Wszystkie zgłaszane podczas spotkania uwagi, zostaną przeanalizowane przez policjantów.