Nielegalnie handlowała lekami - Aktualności - KPP Namysłów

Aktualności

Nielegalnie handlowała lekami

Data publikacji 24.04.2018

Kilkanaście opakowań leków, telefony i komputer zabezpieczyli namysłowscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą. Przedmioty znaleźli w mieszkaniu 33-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego. Kobieta podejrzana jest o nielegalną dystrybucję lekarstw przez internet. Za takie przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 33-latkę w Zgorzelcu. W jej mieszkaniu zabezpieczono lekarstwa, telefony i komputer, za pomocą których dokonywała dystrybucji leków.

Zatrzymana, od 2017 roku za pomocą portalu internetowego,  na terenie Polski i Republiki Czeskiej, wprowadzała do obiegu lekarstwa dostępne tylko na receptę. Dodatkowym zagrożeniem był fakt, że były to lekarstwa neurologiczne, które stosować można wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Ich przedawkowanie, w przypadku przeciwskazań, zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

Podejrzana usłyszała zarzut dotyczący nielegalnego handlu lekami poza obrotem aptecznym. Za takie przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.