KPP Namysłów

Aktualności

Statystyka dnia

2020-06-26
Zatrzymani na gorącym uczynku1
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego zdarzenia z udziałem rowerzystki

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne i mogą mieć tragiczny skutek. W konfrontacji z samochodem, rowerzysta ma małe szanse na wyjście z tego bez szwanku. Niestety, do takiego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Namysłowie na ulicy Sikorskiego. 38-letnia rowerzystka została śmiertelnie potrącona. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają tą tragiczną sytuację.

 2. Pies do wykrywania narkotyków w akcji

  3 osoby, podejrzane o przestępczość narkotykową, zatrzymali namysłowscy kryminalni. Do akcji zaangażowali psa Huntera z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Łącznie, przy zatrzymanych ujawniono blisko 60 gramów amfetaminy i kilkanaście porcji marihuany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.

 3. Policjant to dobry sąsiad

  Funkcjonariusz poproszony o pomoc, nie odmówił. Posterunkowy Łukasz Wróblewski pierwszy przyszedł z pomocą, gdy w domu jego sąsiadki zaczął ulatniać się gaz. Dobrze jest mieć sąsiada, na którego można zawsze liczyć. Pozornie drobne sprawy mają wielkie znaczenie.

 4. Oszuści podszywali się pod akcje charytatywne dla chorych dzieci

  Namysłowscy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o oszustwa w internecie. Za pomocą aukcji internetowych mieli wyłudzać od darczyńców kosmetyki, biżuterię i sprzęt RTV. Do przestępczej działalności wykorzystywali strony fundacji, zbierającej fundusze na leczenie chorych dzieci. Pieniądze z aukcji nigdy nie trafiły na konto osób potrzebujących. Cały czas ustalani są kolejni poszkodowani. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

 5. Zatrzymani za jazdę na "podwójnym gazie"

  Za kilka dni wakacje. Przypominamy o całkowitym zakazie wsiadania za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda kontrola drogowa wiąże się ze sprawdzeniem trzeźwości kierowcy. Wszystko to po to, aby czas wakacji był czasem bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

 6. „Widzialna ręka” wyciągnięta do policjantów

  Wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa poruszając się w przestrzeni publicznej. Inicjatywa obywatelska "Widzialna Ręka – Namysłów" przekazała dla policjantów i pracowników cywilnych namysłowskiej komendy maseczki ochronne i żele dezynfekujące. Jesteśmy kolejną instytucją, która otrzymała wsparcie od lokalnej grupy zapaleńców, którzy postanowili walczyć o zdrowie mieszkańców powiatu namysłowskiego w czasie epidemii.

 7. Nadal ślisko na drogach – apelujemy o rozwagę

  W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki do jazdy nadal są bardzo trudne. Dlatego policjanci z namysłowskiej drogówki apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia w miejscowości Krogulna. 29-letni kierowca audi wypadł z drogi i uszkodził ogrodzenie oraz słup energetyczny.

 8. Zastrzeż utracony dokument!

  Policjanci z Namysłowa włączyli się w kampanię informacyjną o możliwości zastrzeżenia utraconych dokumentów. Przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich realizują projekt informowania mieszkańców powiatu namysłowskiego o takiej możliwości. To kolejny sposób, aby ustrzec się przed oszustami.