KPP Namysłów

Aktualności

Statystyka dnia

2019-12-09
Zatrzymani na gorącym uczynku1
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Wciąż poszukujemy zaginionych

  Policja w Namysłowie w dalszym ciągu prowadzi poszukiwania za 3 osobami zaginionymi z powiatu namysłowskiego. Zaginieni Adela Szulakowska, Józef Gumienny i Henryk Budziarek po wyjściu z domu do chwili obecnej nie nawiązali żadnego kontaktu ze swoją rodziną. Osoby, które znają miejsce pobytu zaginionych, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Namysłowie, tel. 077/4039143 lub 997

 2. Odpowie za kradzież z włamaniem i usiłowanie

  Kryminalni z Namysłowa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę próbującego ukraść rower. Pod osłoną nocy, szarpał za rower pozostawiony w stojaku pod jednym z marketów. W domu miał schowane skradzione elektronarzędzia. 22-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za usiłowanie kradzieży i kradzież z włamaniem grozi mu 5 lat więzienia.

 3. 5 nieodpowiedzialnych kierowców

  Nietrzeźwi kierowcy to zagrożenie przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, szczególnie w dni wolne i podczas świątecznych weekendów. Andrzejkowa noc przyniosła kolejne badania trzeźwości i kolejne zatrzymania kierowców na podwójnym gazie. Spośród pięciu nietrzeźwych, dwóch wsiadło za kierownicę pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.

 4. Konkursowi laureaci gościli w namysłowskiej komendzie

  Komenda Policji w Namysłowie gościła powiatowych laureatów konkursów plastycznych „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie” oraz „Bezpieczny Przedszkolak”. Dzieci wraz z opiekunami odebrali z rąk podinsp. Przemysława Stankiewicza gratulacje, nagrody i dyplomy. Fundatorami nagród byli Komendant Powiatowy Policji nadkom. Andrzej Ostrycharczyk, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz i Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

 5. Mikołaj świecący przykładem

  Namysłowscy policjanci wzięli udział w rajdzie mikołajkowym. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej otrzymały od funkcjonariuszy cukierki i odblaski. Była to także doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 6. Poszukujemy zaginionego Henryka Urbańskiego

  Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie poszukuje zaginionego 86-letniego mieszkańca Nowej Wsi z gminy Domaszowice, który 15 czerwca wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

 7. Z seniorami o bezpieczeństwie

  Dzielnicowi mł. asp. Daniel Herba i sierż. sztab. Łukasz Piaskowy wspólnie z sołtysem wsi Włochy zorganizowali spotkanie z seniorami. Głównym tematem było bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności osób starszych i samotnych. Na spotkaniu zaprezentowano film dokumentalny o sztuczkach stosowanych przez oszustów. Na koniec uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.

 8. Mały chłopiec z wielkim sercem

  Wśród zgiełku ulicy usłyszał koci pisk, które było wołaniem o pomoc. Wraz z tatą pomógł uwolnić się małemu kotkowi i opatrzył mu rany. Dzielna postawa 12-letniego Kuby z Namysłowa, zasługuje na duże uznanie.